On my recent trip to Lake Neusiedler in eastern Austria I was able to take some picures of the Hungarian Mangalica Pig there. These pigs have a lot of woll and I also have eaten some bacon from this pig. It really tastes delicious. The pigs there are very nice to watch and eventhough I was looking for birds I had to stop at the pig Reserve for some minutes to watch them. They are also very cute and I really liek the bacon that is made out of their meat, it really tastes delicious. I know it is a bit
Hungarian Mangalica Pig at Lake Neusiedler. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Nikon Z6II |
|---|---|
| Lens used | Nikor 180-600 mm lens |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/2000 Seconds |
| Aperture used | F6.3 |
| Focal Length | 600 mm |
| Time | 04:21 pm |
| ISO | 100 |
Hungarian Mangalica Pig at Lake Neusiedler. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Nikon Z6II |
|---|---|
| Lens used | Nikor 180-600 mm lens |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/2000 Seconds |
| Aperture used | F6.3 |
| Focal Length | 600 mm |
| Time | 04:21 pm |
| ISO | 100 |
Hungarian Mangalica Pig at Lake Neusiedler. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Nikon Z6II |
|---|---|
| Lens used | Nikor 180-600 mm lens |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/2000 Seconds |
| Aperture used | F6.3 |
| Focal Length | 600 mm |
| Time | 04:21 pm |
| ISO | 100 |
Hungarian Mangalica Pig at Lake Neusiedler. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Nikon Z6II |
|---|---|
| Lens used | Nikor 180-600 mm lens |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/2000 Seconds |
| Aperture used | F6.3 |
| Focal Length | 600 mm |
| Time | 04:21 pm |
| ISO | 100 |
Hungarian Mangalica Pig at Lake Neusiedler. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Nikon Z6II |
|---|---|
| Lens used | Nikor 180-600 mm lens |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/2000 Seconds |
| Aperture used | F6.3 |
| Focal Length | 600 mm |
| Time | 04:21 pm |
| ISO | 100 |