Just some shots I took yesterday!

| |
| Aperture | f/8 |
| Shutter Speed | 1/200 sec |
| ISO | 100 |
| Focal Length | 8 mm |

| |
| Aperture | f/8 |
| Shutter Speed | 1/125 sec |
| ISO | 100 |
| Focal Length | 8 mm |

| |
| Aperture | f/8 |
| Shutter Speed | 1/125 sec |
| ISO | 100 |
| Focal Length | 4 mm |

| |
| Aperture | f/8 |
| Shutter Speed | 1/100 sec |
| ISO | 100 |
| Focal Length | 12 mm |

| |
| Aperture | f/7.1 |
| Shutter Speed | 1/125 sec |
| ISO | 500 |
| Focal Length | 285 mm |
My latest photography posts:
Nature Photo Walk
Slow worm is not a snake!
Cat Walk
Beautiful Purple Reed
Nature Pictures I've Taken This Summer
Nikon Coolpix P900/Nikkor 83X Wide Optical Zoom 4.3-357mm f/2.8-6.5.
I hope you enjoyed my post! Thanks for stopping by!
