Took some cool shots of the moon.
I did also a video with full zoom.
Can you spot any aliens?

| |
| Aperture | f/6.5 |
| Shutter Speed | 1/400 sec |
| ISO | 400 |
| Focal Length | 357 mm |

| |
| Aperture | f/6.5 |
| Shutter Speed | 1/400 sec |
| ISO | 400 |
| Focal Length | 357 mm |


| |
| Aperture | f/5 |
| Shutter Speed | 1/30 sec |
| ISO | 100 |
| Focal Length | 62 mm |

| |
| Aperture | f/6.5 |
| Shutter Speed | 1/400 sec |
| ISO | 400 |
| Focal Length | 357 mm |
Shot with: Nikon Coolpix P900/Nikkor 83X Wide Optical Zoom 4.3-357mm f/2.8-6.5.
My latest photography posts:
Canada Goose Family
Deer Enjoying Sunshine
Can You Spot The Osprey?
Bird Here Bird There Bird Everywhere Part #3 | Eagle Nest Search
Bird Here Bird There Bird Everywhere Part # 2
I hope you enjoyed my post! Thanks for stopping by!
