Today there was a big flee market in Linz and I decided to visit it since it is very close to my home and I am on call duty at the moment so I can jump into my car and drive to a customer if needed. Cameras are always something very exciting for me, eventhough I probably wouldn't buy an old camera like these the technique is very intersting for me. Then I proceeded to watch some performances of the street festival.
Cameras at the flee Market. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Vivo Y35 |
|---|---|
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.8 |
| Focal Length | 4 mm |
| Time | 10:52 am |
| ISO | 100 |
Performance at the Street Festival. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Vivo Y35 |
|---|---|
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.8 |
| Focal Length | 4 mm |
| Time | 05:45 pm |
| ISO | 100 |
Street Festival. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Vivo Y35 |
|---|---|
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.8 |
| Focal Length | 4 mm |
| Time | 05:47 pm |
| ISO | 100 |