Hi,
[Eng]
Again fleeing the night, the SUN once again makes a masterful farewell.
[Esp]
De nuevo huyendo de la noche, el SOL hace una vez mas, una magistral despedida.
| Setting | f/6.3 - 1/1600 s - ISO-80 - 4 mm |
|---|
This is my entry to the Sun Thursday Contest edition 17
| Setting | f/5.6 - 1/500 s - ISO-80 - 4 mm |
|---|
| Setting | f/6.. - 1/2000 s - ISO-125 - 3.44 mm |
|---|
| Setting | f/6.3 - 1/2000 s - ISO-125 - 30 mm |
|---|
| Category | #sunthursday |
|---|---|
| Camera | Panasonic Lumix DMC-ZS5 |
| Editing Software | PhotoScape |
| Location | Margarita Island, Venezuela |
| Photographer | Carlos Espinoza - |