On my holiday location in Greece there was a very nice view to the blue ocean. And the blue color of the ocean in Greece is always amazing, it is a blue that you probably only see here in Greece. I am already looking forward to my next visit to greece but I assume this will be earliest next year. This year I already planed my holidays and since I moved to my new house I also need to save some money and take a good look on my expenses.

Beautiful view to the Mediterranean sea. Picture: Florian Glechner.
| Camera used | Vivo Y35 |
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.7 |
| Focal Length | 8 mm |
| Time | 06:30 pm |
| ISO | 100 |

| Camera used | Vivo Y35 |
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.7 |
| Focal Length | 8 mm |
| Time | 06:30 pm |
| ISO | 100 |

| Camera used | Vivo Y35 |
| Lens used | Vivo Y35 |
| Filter used | none |
| Exposure Time | 1/500 Seconds |
| Aperture used | F1.7 |
| Focal Length | 8 mm |
| Time | 06:24 pm |
| ISO | 100 |