My entry for the #longexposurephotography contest.
Taken after sunset at Falassarna Beach at the western coast of Crete.
| Setting | Value |
|---|---|
| Camera manufacturer | SONY |
| Camera model | ILCE-7M2 |
| Lens | Voigtlander SUPER WIDE-HELIAR 15mm F4.5 III |
| Focal length | 15mm |
| Aperture | f/4.5 |
| Exposure | 20" |
| ISO | 100 |