While walking through the local woodlands, I came across these cosy shelters. The roofs were covered in moss, wich made them unify with the woods. A really nice place with firewood prepared for a relaxing evening.
| Location | Germany |
|---|---|
| Camera | Canon EOS 80D |
| Lens | Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM |
| Focal Length | 19mm |
| ISO | 100 |
| Aperture | f/11 |
| Shutter Speed | 1/15s |
| Focal Length | 19mm |
|---|---|
| ISO | 100 |
| Aperture | f/11 |
| Shutter Speed | 1/20s |
Leave a Comment and Upvote! :)
Other Crypto Goodies:
- FarmVille with Crypto - An unusual Blockchain Game
- Earn some extra STEEM with smartsteem
- Get FREE Universal Basic Income every 7 days